Zamów domeny .pl i odbierz antywirus za darmo

Sprawdź szczegóły promocji

Promocja!! Kup domeny .pl i odbierz za darmo program antywirusowy Kaspersky Internet Security for Android. Po opłaceniu usługi, na wskazany adres mailowy otrzymasz kod, który uprawnia Cię do złożenia zamówienia na program antywirusowy Kaspersky za 0 zł.

Co to jest domena?

Domena internetowa, jest nazwą pod którą kryje się Twoja strona WWW oraz adres elektronicznej skrzynki pocztowej. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy internet bez domen. Wówczas strony wyświetlałyby się pod trudnym do zapamiętania adresem numerycznym – IP. Każda domena w sieci występuje tylko raz. Jeśli planujesz założyć swoją stronę WWW lub sklep internetowy, pamiętaj o zarejestrowaniu swojej unikalnej nazwy domeny internetowej, zanim zrobi to ktoś inny. Kup i zarejestruj swoją domenę już dzisiaj!

Sprawdź, które grupy domen będą najlepsze dla Ciebie

domena polska

Domeny polskie

Domeny polskie to wszystkie adresy www zakończone .pl . Chcesz założyć e-commerce bądź stronę biznesową, której obszarem działania będzie Polska? Końcówka .pl to świetny wybór! Dowiedz się więcej na temat domen polskich!

domena funkcjonalna

Domeny funkcjonalne

Domeny funkcjonalne to adresy www zakończone między innymi na .info, .edu, .gov . Chcesz założyć bloga, sklep internetowy, serwis informacyjny czy forum? Zapoznaj się ze szczegółami oferty!

domena regionalna

Domeny regionalne

Domeny regionalne są powiązane bezpośrednio z nazwą danej miejscowości. Chcesz założyć biznes lokalny, serwis informacyjny bądź inna stronę, której działalność będzie mieć zasięg w obrębie jednego regionu? Dowiedz się więcej!

domena narodowa

Domeny narodowe

Domeny narodowe to sposób na założenie strony internetowej w danym kraju, której klientami będą mieszkańcy innego państwa. Zapoznaj się ze szczegółami oferty!

domena globalna

Domeny globalne

Domeny globalne to takie jak .biz, .info, .org – masz pełną dowolność możesz wybrać je jako końcówkę swojej domeny! Zapoznaj się ze szczegółami oferty i wybierz najlepszą dla siebie!

domeny europejskie

Domeny europejskie

Domeny europejskie powiązane są bezpośrednio z działalnością w Uni Europejskiej. Wybierając tą domenę podkreślisz europejski charakter swoej działalności. Dowiedz się więcej!

Odnieś europejski sukces

Otwórz się
na EUropę

domena .EU
za 0

Pokaż, że jesteś w sieci!

Tylko Kowalski?
Stań się kowalski.online

domeny .online za 1,23 zł/rok

Rejestruj

Twoje domeny po rejestracji

Ukryj swoje dane, takie jak adres e-mail czy telefon w publicznej bazie domen WHOIS Chroń dane w WHOIS
Przenieś domenę do AZ.pl. Zachowaj jej ważność i zyskaj niższe ceny odnowień Transfer do AZ.pl
Chcesz bezproblemowo zmienić właściciela domeny? Umożliwi Ci to procedura cesji. Cesja
Nawet jeśli Twoja domena wygasła, wciąż możesz ją odzyskać. Masz na to nawet 60 dni. Odzyskaj domenę

Zamów domeny .pl i odbierz antywirus za darmo

Sprawdź szczegóły promocji

Przydatne informacje

Czym jest domena internetowa?

Domena internetowa (np. www.twojafirma.pl) to unikalny adres internetowy, pod którym usługi (np. strony WWW, poczta e-mail, serwer FTP) są dostępne w sieci Internet. Nazwa domeny jest niepowtarzalna i korzystając z niej odwołujesz się do ściśle określonego zasobu w Internecie. Decydując się na zaistnienie w Internecie powinieneś zastanowić się nad wyborem nazwy domeny. Domena będzie wizytówką Twojej firmy bądź strony prywatnej wybierz więc nazwę, która będzie się kojarzyć z tematyką strony, nazwą Twojej firmy lub typem działalności, jaką prowadzisz.

Przy rejestracji domeny warto pamiętać o zasadzie pierwszeństwa (kto pierwszy, ten lepszy) – im później będziesz chciał zarejestrować domenę, tym trudniej będzie Ci wybrać ciekawą i krótką nazwę.

Każda domena internetowa może składać się z liter, cyfr, lub znaku „-”. Przy czym duże i małe litery nie są odróżniane. Od jakiegoś czasu możliwe jest również zarejestrowanie domen z polskimi znakami diakrytycznymi w nazwie (np. ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ż, ź). Oznacza to, że dostępna jest również rejestracja takich domen jak „żółty.pl” czy „miś.pl”.

Jak przenieść domenę do az.pl?

Transfer domeny do AZ.pl oznacza przeniesienie obsługi domeny do AZ.pl i jest równoznaczny z:
- przeniesieniem obsługi bilingowej domeny do AZ.pl (opłacanie faktur w AZ.pl),
- możliwością samodzielnej konfiguracji rekordów domeny za pomocą panelu klienta.

W przypadku transferu od innego operatora do AZ.pl wymagane jest posiadanie specjalnego kodu autoryzującego operację. Kod ten nosi nazwę AuthInfo i musisz go uzyskać od obecnego operatora Twojej domeny.

Wniosek o zmianę danych

Jak wygląda cykl życia domeny?

Domeny internetowe posiadają swój cykl życia, czyli czas od momentu zarejestrowania domeny, aż do jej powrotu do puli nazw wolnych. Cykl życia domeny jest uzależniony od polityki rejestru, który zarządza daną domeną (np. dla domen .pl jest to NASK). Cykl życia domeny jest zależny od rodzaju domeny – np. cykl życia dla domen .pl różni się od cyklu życia domen globalnych np. .com.

Przykładem innej długości życia domeny może być domena .to, która może być rejestrowana tylko i wyłącznie na okres 2, 3, 5 lub 10 lat. W przypadku domeny o rozszerzeniu .eu, czas kwarantanny (czyli czas w którym domena nie działa, ale abonent może ją nadal opłacić) jest inny i wynosi 40 dni.

Kiedy domena będzie wolna?

Jak włączyć hosting WWW dla domeny?

Za pomocą Panelu klienta możesz zarządzać ustawieniami hostingu dla domen, które posiadasz. Przykładowo, możesz wybrać na którym serwerze w AZ.pl będzie obsługiwany ruch WWW dla wybranej domeny. Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak zmienić ustawienia hostingu WWW dla domeny.

Informujemy o odwołaniu promocji "7 domen .pl za 0 zł" z dniem 26.01.2018 roku z uwagi na ogłoszenie nowej promocji obowiązującej od dnia 26.01.2018 roku.

Chroń dane w WHOIS

Zamawiając usługę Whois Privacy w miejscu Twoich prywatnych danych pojawią się dane firmy świadczącej usługę ochrony prywatności. Twój e-mail, telefon, i adres będą niedostępne w publicznej bazie domen WHOIS oraz nie będziesz otrzymywał niechcianych wiadomości e-mail.

Transfer domeny do AZ.pl

Oznacza przeniesienie obsługi domeny do AZ.pl i jest równoznaczny z: przeniesieniem obsługi bilingowej domeny do AZ.pl (opłacanie faktur w AZ.pl) oraz możliwością samodzielnej konfiguracji rekordów domeny za pomocą panelu klienta. W przypadku transferu od innego operatora do AZ.pl wymagane jest posiadanie kodu autoryzującego operację. Kod ten nosi nazwę AuthInfo i uzyskasz go od obecnego operatora Twojej domeny.

Cesja domeny

W celu zmiany danych abonenta dla domeny zarejestrowanej w AZ.pl, pobierz za pomocą poniższego odnośnika wniosek o zmianę danych abonenta w formacie PDF. Po pobraniu wniosku, wydrukuj go, wypełnij i prześlij do AZ.pl w postaci skanu lub zdjęcia cyfrowego w wysokiej rozdzielczości.

Odzyskaj domenę

Jeśli chcesz przedłużyć ważność domeny, dla której termin płatności się skończył, to nadal możesz aktywować domenę. Podczas przedłużania takiej domeny wymagane jest uiszczenie dodatkowej opłaty, która pobierana jest przez rejestr (np. NASK). Pamiętaj więc, aby przedłużać domeny zgodnie z ustalonym terminem płatności, aby uniknąć uiszczenia dodatkowej opłaty.