Przeniesienie hostingu

Przeniesienie hostingu

Zdecydowałeś się na przeniesienie hostingu do AZ.pl?
To znakomita decyzja.
Już teraz skorzystaj z naszej oferty i rozpocznij testowanie naszego hostingu.

Pakiety odpowiadające różnym oczekiwaniom

Przygotowaliśmy pakiety odpowiadające różnym oczekiwaniom. Wybrałeś już ten idealny dla Twoich stron WWW i usług? Napotkałeś na jakiekolwiek problemy przy przenoszeniu danych? Chętnie pomożemy. Oczywiście oferujemy pomoc przy przenoszeniu Twoich plików, domen, poczty i innych usług. Poniżej wyjaśniamy, jak działać, jeśli chcesz to zrobić bez naszego wsparcia

Jak przenieść domenę?

Jeśli korzystasz z własnej domeny, to pierwszym krokiem powinno być jej dodanie do AZ.pl. Po zalogowaniu do panelu klienta przejdź do sekcji „Domeny”, a tam wybierz „Dodaj nową domenę”. Możesz oczywiście zarejestrować nową domenę (skorzystaj z naszych promocji!), transferować domenę od innego operatora albo dodać ją poprzez delegację domeny. W ostatnim przypadku musisz nie tylko dodać domenę, ale również skierować ją na serwery DNS AZ.pl. Dokonasz tego po zalogowaniu do panelu klienta u aktualnego operatora domeny.

Testuj sklep

Nie jesteś pewien tego, co masz zrobić? Każde z przedstawionych działań szczegółowo opisaliśmy tutaj.

Jak przenieść stronę?

Jak przenieść stronę?

Zanim zaczniesz przenosić swoją stronę, a korzystasz z własnej domeny, musisz dodać ją do AZ.pl. Jeśli Twoja witryna nie korzysta z bazy danych, to wystarczy, że przeniesiesz do AZ.pl wszystkie jej pliki. Musisz skorzystać z programu FTP i połączyć się ze swoim kontem na dotychczasowym hostingu. Następnie musisz skopiować pliki na dysk swojego komputera, a dalej, ponownie za pomocą programu FTP, przenieść je do AZ.pl. Jeśli Twoja strona korzysta z bazy danych, to ona również musi do nas trafić.

Masz wątpliwości? Cały proces przenoszenia strony opisaliśmy tutaj.

Czytaj więcej

Jak przenieść pocztę?

Jak przenieść pocztę?

Przeniesienie obsługi poczty e-mail jest łatwiejsze, niż myślisz! Żeby jednak móc założyć adresy e-mail w Twojej domenie, musisz ją najpierw dodać do AZ.pl. Jeśli już to zrobiłeś, to w kolejnym kroku musisz po prostu utworzyć dokładnie takie adresy e-mail, z jakich korzystałeś dotychczas. Przejdź do panelu klienta, a następnie wybierz sekcję „Usługi WWW”. Zobaczysz listę swoich hostingów – wybierz ten, na którym chcesz utworzyć skrzynkę e-mail. W sekcji „Poczta” kliknij „Utwórz”. Podaj login, wybierz domenę i wskaż hasło. To wszystko!

Proces dodania nowego adresu e-mail szczegółowo opisaliśmy tutaj

Czytaj więcej

Testuj sklep

Jeśli nasze porady nie są dla Ciebie wystarczające, to zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. Nasi doradcy chętnie pomogą Wam rozwiać wątpliwości i rozwiązać pojawiające się problemy.

Produkty powiązane