Domena .studio

Już za 123 zł brutto rocznie

Domena studio

Dla kogo domena .studio?

  • Agencja kreatywna, studio designu, a może organizacja warsztatów aktorskich?
  • Jeśli chcesz promować i sprzedawać swoje kreatywne usługi w Internecie, zainwestuj w profesjonalną domenę .studio.
  • Rozszerzenie .studio to najlepsza przestrzeń dla Twojego biznesu!

Dlaczego warto wybrać domenę .studio?

klaps

Kreatywność

Rozszerzenie .studio zostało stworzone dla osób, które w biznesie stawiają na nieszablonowe rozwiązania. Pokaż swoim klientom, że Twoje .studio to najlepszy wybór.
lampka

Uniwersalność

Rozszerzenie .studio jest uniwersalne. Pasuje zarówno do agencji marketingowej, salonu urody, studia fotograficznego, jak i klubu fitness. Daje Ci to niemal nieograniczone możliwości zdobywania nowych klientów.
parasol

Bezpieczeństwo

Rozszerzenie .studio jest łatwe do zapamiętania i daje klientom poczucie stabilności. Postaw na sprawdzone, a jednocześnie nowoczesne rozwiązanie!

Poszukiwana przez Ciebie domena .studio jest zajęta?

Sprawdź inne adresy, które mogą być Twoje

Przydatne informacje

Czym są domeny internetowe?

Domena internetowa to unikalny adres internetowy, pod którym usługi (np. strony WWW, poczta e-mail, serwer FTP) są dostępne w Internecie. Nazwa domeny jest niepowtarzalna i korzystając z niej, odwołujesz się do ściśle określonego zasobu w Internecie. Decydując się na zaistnienie w sieci, powinieneś zastanowić się nad wyborem nazwy domeny. Domena będzie wizytówką Twojej firmy bądź strony prywatnej. Wybierz więc nazwę, która będzie się kojarzyć z tematyką strony, nazwą Twojej firmy lub typem działalności, jaką prowadzisz.

Rejestracja domen opiera się o zasadę pierwszeństwa (kto pierwszy, ten lepszy) – im później będziesz chciał dokonać zakupu domeny, tym trudniej będzie Ci wybrać ciekawą i krótką nazwę.

Każda domena internetowa może składać się z liter, cyfr lub znaku „-”, przy czym duże i małe litery nie są odróżniane. Od jakiegoś czasu możliwe jest również zarejestrowanie domen z polskimi znakami diakrytycznymi w nazwie (np. ą, ć, ę itp.). Oznacza to, że dostępna jest również rejestracja takich domen jak „żółty.pl” czy „miś.pl”.

Jak przenieść domenę do AZ.pl?

Transfer domeny do AZ.pl oznacza przeniesienie obsługi domeny do AZ.pl i jest równoznaczny z:
- przeniesieniem obsługi bilingowej domeny do AZ.pl (opłacanie faktur w AZ.pl),
- możliwością samodzielnej konfiguracji rekordów domeny za pomocą panelu klienta.

W przypadku transferu od innego operatora do AZ.pl wymagane jest posiadanie specjalnego kodu autoryzującego operację. Kod ten nosi nazwę AuthInfo i musisz go uzyskać od obecnego operatora Twojej domeny.

Co to jest cykl życia domeny?

Domeny internetowe posiadają swój cykl życia, czyli czas od momentu zarejestrowania domeny, aż do jej powrotu do puli nazw wolnych. Cykl życia domeny jest uzależniony od polityki rejestru, który zarządza daną domeną (np. dla domen .pl jest to NASK). Cykl życia domeny jest zależny od rodzaju domeny – np. cykl życia dla domen .pl różni się od cyklu życia domen globalnych (np. .com).

Niektóre domeny (np. domena .to) muszą być rejestrowane tylko i wyłącznie na okres 2, 3, 5 lub 10 lat. W przypadku domeny o rozszerzeniu .eu czas kwarantanny (czyli czas, w którym domena nie działa, ale abonent może ją nadal opłacić) jest inny i wynosi 40 dni.

Jak odnowić domenę?

Aby odnowić domenę, zaloguj się do Panelu Klienta i przejdź do zakładki „Konto”. Następnie wybierz „Subskrypcje” i wybierz domenę, którą chcesz odnowić. Kliknij „Odnowienie” - wygeneruje się zamówienie na odnowienie domeny. Aby opłacić domenę, przejdź do zakładki „Zamówienia i faktury” i odnajdź domenę do opłacenia. Zaznacz odpowiedni checkbox w polu „Nieopłacone” i wybierz „Opłać dokumenty”.

Jak wybrać najlepszą nazwę domeny?

Niestety, nie ma przepisu na wybranie idealnej nazwy dla domeny WWW. Ważne jest jednak, aby nazwa Twojej domeny kojarzyła się potencjalnym użytkownikom z Twoją działalnością. Możesz użyć na przykład nazwy swojej firmy. Obecnie jednak znaczna ilość jest już niestety zajęta. Możesz wówczas spróbować zarejestrować tę nazwę z innym rozszerzeniem — na przykład zamiast domeny polskiej (.pl) użyć globalnej (.com). Aby uniknąć pomyłek, warto od razu zarejestrować pakiet kilku końcówek oraz ustawić przekierowanie na jedną, główną domenę. Jeżeli nazwa Twojej działalności jest już zajęta, spróbuj użyć słowa lub zestawu słów, które mogą się kojarzyć użytkownikom z Twoją działalnością.

Czy mogę zarejestrować domenę, jeśli nie mam jeszcze strony Internetowej?

Tak, a co ważniejsze - domenę powinno się rejestrować jak najszybciej. W dobie Internetu większość przedsiębiorstw posiada już domenę Internetową oraz własną stronę WWW. Wolne domeny znikają z dnia na dzień. Aby uniknąć sytuacji, w której ktoś zajmie interesujący Cię adres, należy zarejestrować go jak najszybciej.