Poznaj nasz panel hostingu

Jak przenieść domenę ?
Tworzenie skrzynki e-mail
Instalacja SSL
Dostęp do FTP
Dostęp do bazy danych

Jak podpiąć domenę pod hosting?

Jak podpiąć domenę pod hosting?

Jeśli korzystasz z własnej domeny, to musisz ją dodać do AZ.pl. Po zalogowaniu się do Twojego panelu klienta na naszej stronie wybierz opcję „Domeny”, a następnie „Dodaj nową domenę”. Jeśli domena znajduje się u innego operatora, to musisz skierować ją na adresy DNS AZ.pl. Dokonasz tego po zalogowaniu się na konto klienta u operatora tej domeny. Oczywiście jak najbardziej polecamy transfer domeny do naszej firmy lub skorzystanie z licznych promocji i rejestrację zupełnie nowego adresu w AZ.pl.

Testuj sklep

Masz wątpliwości? Dokładnie cały proces podpięcia domeny opisaliśmy.

Czytaj więcej
Tworzenie skrzynki e-mail

Tworzenie skrzynki e-mail

Jeśli chcesz stworzyć skrzynkę e-mail z rozszerzeniem takim jak Twoja domena, to najpierw musi być ona dodana do AZ.pl. Jeśli już wykonałeś ten krok, to następnie przejdź w panelu klienta w AZ.pl do opcji „Usługi WWW”, gdzie zobaczysz listę swoich hostingów. Musisz wybrać ten, do którego dodana jest Twoja domena. Następnie w sekcji „Poczta” wybierz „Utwórz”. Musisz wskazać domenę, Twoją nazwę i hasło. Gotowe – analogicznie możesz założyć kolejne skrzynki e-mail.

Na wypadek pojawienia się jakichkolwiek problemów zagadnienia te opisaliśmy szczegółowo.

Czytaj więcej

Instalacja SSL

Instalacja SSL

Zdecydowałeś się na certyfikat SSL? W takim razie teraz musisz go zainstalować. Jeśli certyfikat został już opłacony, to przejdź do panelu zarządzania w AZ.pl i wybierz „Usługi WWW”. Wtedy zobaczysz listę Twoich hostingów. Wybierz ten, który Cię interesuje i przejdź do jego ustawień. Dalej wybierz z rozwijanej listy „Certyfikaty SSL”. Aby zainstalować certyfikat, wybierz „Zainstaluj certyfikat SSL”.

Cały proces związany z tym działaniem również opisaliśmy krok po kroku

Czytaj więcej

Dostęp do FTP

Dostęp do FTP

Oferujemy 3 pakiety serwera VPS, znakomicie sprawdzą się w przypadku serwisów z dużą oglądalnością czy do sklepów internetowych.

Więcej informacji o sprawdzeniu danych FTP

Czytaj więcej

Dostęp do bazy danych

Dostęp do bazy danych

Żeby skorzystać z bazy danych na AZ.pl najpierw musisz ją utworzyć. Przejdź do opcji „Usługi WWW”, wybierz interesujący Cię serwer i w sekcji „Bazy danych” kliknij „Utwórz”. Następnie musisz wypełnić formularz. Wybierz typ bazy danych, przedrostek do jej nazwy i hasło. Możesz również dodać komentarz, który w przyszłości umożliwi Ci zidentyfikowanie danej bazy. Następnie wybierz „Wyślij” i gotowe!

Więcej informacji na temat tworzenia baz danych

Czytaj więcej

Zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta

Jeśli nasze porady nie są dla Ciebie wystarczające, to zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. Nasi doradcy chętnie pomogą Wam rozwiać wątpliwości i rozwiązać pojawiające się problemy.

Produkty powiązane